Savu 11. sezonu uzsāk raidījums “Gudrs, vēl gudrāks”. Šoreiz raidījums sākas ar īpašu pārsteigumu – studijā viesojas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš dalībniekiem, skolotājiem un skatītājiem vēl zinātkāru jauno mācību gadu un stāsta arī par savām skolas gaitām. Tāpat sevi kā jautājumu uzdevējus pirmo reizi tajā piesaka Elektronikas un datorzinātņu institūts.
Turpmāk katru nedēļu visa mācību gada laikā ir jāieslēdz LTV1, lai skatītu, kādus zinātnes jautājumus EDI ir sagatavojis katrai klases grupai.
EDI sagatavotie video jautājumi šobrīd ir redzami spēles 4. kārtā, un tie ir veltīti informātikai, matemātikai, dabaszinībām, fizikai u.c. Raidījumā uzdotos jautājumus izvēlas un prezentē EDI zinātniskais personāls – zinātniskie asistenti, pētnieki un vadošie pētnieki – un tie ir tieši saistīti ar darbu Elektronikas un datorzinātņu institūtā un katras klases mācību programmu.
EDI mērķis, piedaloties šajā erudīcijas spēlē skolēniem, ir sekmēt šobrīd pieprasītās STEM jomas mācību priekšmetu popularizēšanu skolēnu vidū, pievērst viņu uzmanību zinātnei un veicināt turpmāko interesi pētniecībā.
Šo un pārējos “Gudrs, vēl gudrāks” raidījumus skatieties šeit:
https://ltv.lsm.lv/lv/raidijums/gudrs-vel-gudraks/11sezona-20232024
Erudīcijas spēle skolēniem «Gudrs, vēl gudrāks» katru gadu aicina ikvienu Latvijas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēnu iesaistīties aizraujošā un izaicinošā zināšanu pārbaudē.
Katrā vecuma grupā ir 3 pusfināli, kuros katrā piedalās 12 dalībnieki. Divi labākie iegūst tiesības piedalīties finālā, kurā visi seši dalībnieki sāk visu no nulles. Katrā spēlē, arī finālā, ir 4 kārtas.
«Gudrs, vēl gudrāks» televīzijas sezonas laikā LTV ēterā vērojams katru piektdienas vakaru. Spēli vada Toms Grēviņš un Kaspars Ozoliņš.
Kompetenti eksperti katrā spēlē sagatavo atbilstošus jautājumus konkrētai vecuma grupai. Jautājumi ietver gan mācību vielu, gan sabiedriski aktuālas tēmas mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā un citās jomās. Savus jautājumus spēles dalībniekiem gan atraktīvā video formātā, gan uz vietas studijā, uzdod arī sabiedrībā zināmi cilvēki – kultūras jomas pārstāvji, zinātnieki, sportisti, politiķi, mūziķi un citi.
Raidījums «Gudrs, vēl gudrāks» veidots pēc Lietuvas sabiedriskās televīzijas projekta «Lietuvas tūkstošgades bērni» formāta. Tas tika uzsākts 2008. gadā – ar mērķi atrast gudrākos un spējīgākos bērnus visās vecuma grupās, veicināt izglītību, attīstīt jauniešos izpratni, ka zināšanas ir svarīgas nākotnes mērķu īstenošanā.