EDI direktors, vadošais pētnieks Modris Greitāns projekta Nr.1.1.1.5/18/I/015 “Atbalsts EDI starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās (EDI-SS3)” ietvaros un pētnieks Jānis Ārents un zinātniskais asistents Oskars Vismanis Latvijas–Lietuvas–Taivānas zinātniskās sadarbības atbalsta fonda projekta “Mikrorobota izstrāde balstīta uz vizuālo atpazīšanu un mašīnmācīšanos priekš atsevišķu šūnu manipulēšanas” (RoVam) projekta ietvaros viesojas Taivānā un tiekas ar National Taiwan University of Science and Technology (NTUST) pārstāvjiem. Modris Greitāns savā prezentācijā iepazīstina NTUST ar EDI pētniecības virzieniem, aktivitātēm un sasniegumiem, rosinot idejas turpmākai sadarbībai. Tiek diskutēts par sadarbības iespējām Eiropas Savienības Ietvara programmas ietvaros. Pētnieks Jānis Ārents iepazīstina NTUST pārstāvjus ar EDI robotikas novirziena pētnieciskās aktivitātēm un īstenotiem projektus, no kuriem viens ir kopējais RoVAM projekts.
Savukārt Profesors Po Ting Lin EDI pārstāvjiem sniedz ieskatu universitātes darbībā, sasniegumiem, vietu augstskolu starptautiskā reitingā, īstenotajiem projektiem, pētniecības aktvitātēm un idejām. Papildus diskusijām par tālāko sadarbību notiek ekskursija uz universitātes laboratorijām, tā skaitā Industrijas 4.0 implementācijas centru. Īpašu interesi EDI pārstāvjiem izraisa NTUST pētījumi mobilās robotikas jomā.
Projekta RoVam mērķis ir izveidot jauna tipa autonomu un elastīgu mikrorobotu individuālu, dzīvu šūnu manipulācijai. Tikšanās laikā Oskars Vismanis prezentē sistēmas arhitektūru un ar partneriem no Taivānas tiek apspriesta sistēmas moduļu funkcionalitāte, esošā stadija, turpmākie soļi kā arī ieskicēta noslēguma publikācijas struktūra. Pasākuma laikā tiek arī apspriests vispārejais projekta progress, un diskutēts par projekta noslēguma aktivitātēm.