Vadošais pētnieks un direktors Modris Greitāns, Kiberfizikālo sistēmu laboratorijas vadītājs un vadošais pētnieks Jānis Judvaitis, kā arī Robotikas un mašīnuztveres laboratorijas vadošais pētnieks Jānis Ārents, zinātniskais asistents Toms E. Zinārs un programmēšanas tehniķis Tomass Zutis, piedalās EEAI – “European Conference on EDGE AI Technologies and Applications” konferencē, kuras ietvaros konferences pirmajā dienā T. Zutis prezentē rakstu “Multi-Step Object Re-identificationon Edge Devices: A Pipeline for Vehicle Re-Identification” izklāstot par modeļiem, vektoru datubāzēm un globāliem iestatījumiem, kas varētu kalpot mašīnu re-identifikācijai periferiālā mākslīgā intelekta kontekstā, un konferences trešajā dienā T. E. Zinars prezentē rakstu “Model selection and prompting strategies in Resource-constrained environments for a LLM-based Robotic System”, kurā tiek apskatīti izaicinājumi attīstīt uz maza izmēra LLM balstītu plānošanu sistēmu. Savukārt M.Greitāns ir vienas no konferences sesijām “Session D03 SUSTAINABLE EDGE AI TECHNOLOGIES AND LIFECYCLE DEVELOPMENT” līdzpriekšsēdētājs, piesakot sesijas uzsākšanu un prezentētājus.

Prezentācijas EEAI konferences ietvaros ļauj iedziļināties veidos, kā programmatūru un tehniskos risinājumus optimizēt Edge ierīcēm un iepazīties ar aparatūras un programmatūras paralēlu izstrādi un ilgtspējību mākslīgā intelekta pielietojumos, kas pārklājas ar nepieciešamību mazināt patērēto laiku un izmantotos resursus skaitļošanā. Pētnieki iezīmē jomas, kas iegūst aiz vien vairāk nozīmības, piemēram, neiromorfiskās arhitektūras, federēto Edge ierīču un viedo automašīnu pārvalde, kā arī MI risinājumi rūpniecības procesos.

Pēc konferences beigām, tajā pašā vietā turpinās divi citi pasākumi:

1) Apvārsnis Eiropa projekta EdgeAI ģenerālā asamblejā, kurā M. Greitāns, J. Ārents un J. Judvaitis iesasitās diskusijās ar citiem partneriem par efektīvu sadarbību projekta turpmāko soļu izpildē., kā arī attiecīgi prezentē EDI vadīto vērtību ķēdi VC4 “Mobilitāte”, demonstratorus VCD4.1 un VCD4.2. Ģenerālās asamblejas laikā tiek apspriests arī līdz šim paveiktais un projekta turpmākās aktivitātes.

2) INSIDE asociācijas tematiskā darbnīca, kuras ietvaros notiek ieinteresēto institūciju pārstāvju diskusijas par ieteicamām turpmākajām pētniecības tēmām Chips-JU projektu uzsaukumos saistībā ar elektronikas komponenšu un sistēmu attīstību programmatūras un sistēmu inženierijas jomā. Diskusijās izkristalizējas galvenie izaicinājumi attiecībā uz elektronikas kompenetēm un sistēmām priekš veselības aprūpes, inženierijas automatizāciju, perifērijas un mākoņskaitļošanas kopumu, elektronikas komponentēm un sistēmām priekš mobilitātes, kā arī drošums sistēmu sistēmās.