Aktualitātes

26.marts

Plkst.14:00, “A” auditorijā, Elektronikas un datorzinātņu institūtā, Dzērbenes ielā 14, Rīgā notiks seminārs par ERAF projektu „Laika sinhronizācija ar augstu precizitāti sadalītai zinātnisku mērījumu sistēmai (DaLaS)” Nr.1.1.1.1/16/A/174 un tajā iegūtajiem rezultātiem. Semināra programma


6.-8. marts

Kiberfizikālo sistēmu laboratorijas zinātniskie asistenti Aleksandrs Ļevinskis un Ingars Ribners piedalās ETSI inteliģentajām transporta sistēmām veltītā seminārā kas notiek Berlīnē (Vācijā). Pasaukuma ietvaros plānots iepazīties ar jaunumiem ITS standartizācijas jomā, veikt pārrunas un diskusijas par tālāko standarta attīstību, nodibināt kontaktus ar jomas esošiem specialistiem.
6.-7. marts

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols un asistents Rihards Novickis piedalās starptautiskajā pasākumā "ECSEL forum 2018" Varšavā, Polijā. Pasākuma laikā, popularizējot institūta tēlu, tiek prezentēti sasniegtie zinātniskie rezultāti un kompetences. Pasākuma laikā tiek meklēti un veidoti jauni, starptautiski sadarbības kontakti un partneri jaunu projektu pieteikumu veidošanai.22. februāris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās Otrajā mašīnbūves un metālapstrādes biznesa forumā Jelgavā, Latvijā, kur kā ielūgtais viesis paneļdiskusijā "Izglītības atbalsts nozarēm, inovācijām un jaunu produktu attīstīšanai" uzstājas ar prezentāciju "EDI sadarbība ar uzņēmumiem viedās ražošanas jomā ". Vairāk informācijas par pasākumu: http://mechanical.liaa.gov.lv/lv/16.februāris

Plkst. 16:00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Dabas mājā notiek 2017. gada ievērojamāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija. Pērn decembrī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosauca nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē.

LZA prezidenta atzinību saņem Institūta pētnieku komanda – LZA korespondētājloceklis Modris Greitāns, Mg.sc.comp. Ingars Ribners, Mg.sc.ing. Aleksandrs Ļevinskis, Mg.sc.comp. Nauris Dorbe, Mg.sc.comp. Krišjānis Nesenbergs.

Institūtā radīts un aprobēts universāls bezpilota auto vadības risinājums un algoritmi transportlīdzekļu autonomai un kooperatīvajai braukšanai, ar ko Latvijā jau aprīkoti vairāki auto. Ar vienu no šiem auto Latvija izcīnīja iespēju būt starp 11 komandām no visas pasaules, kas piedalījās kooperatīvās braukšanas izaicinājumā Grand Cooperative Driving Challenge 2016 Nīderlandē.
Pirmie bezpilota auto braucieni Latvijā tika veikti 2017. gadā bijušajā Rumbulas lidlaukā un Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Šobrīd darbs pie bezpilota auto risinājumiem tiek turpināts, Institūtam sadarbojoties ar LMT, CSDD  un Singapūras jaunuzņēmumu „Pilot Automotive Labs”, lai bezpilota auto Latvijā kļūtu par ikdienu. Pateicoties šim sasniegumam Institūts ir uzsācis arī ES pētniecības programmas Apvārsnis2020 projektus partnerībā ar tādiem autoražošanas milžiem kā Daimler, BMW, Scania u.c.

Foto- Jānis Brencis
9.februāris

Pasākuma TechChill (https://www.techchill.co) ārzemju medijiem ietvaros notiek Institūtā izstrādāto bezpilota auto algoritmu demonstrācija. Pasākuma organizātors Latvijas Mobilais Telefons.6. -7. februāris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns un pētnieks Kaspars Ozols piedalās starptautiskajā pasākumā "ARTEMIS Brokerage Event 2018" Berlīnē, Vācijā. Pasākuma laikā, popularizējot institūta tēlu, tiek prezentēti sasniegtie zinātniskie rezultāti un kompetences. Pasākuma laikā tiek meklēti un veidoti jauni, starptautiski sadarbības kontakti un partneri jaunu projektu pieteikumu veidošanai.


24.janvāris

Jaunākajā žurnālā "ir" raksts - intervija ar Institūta zinātnisko direktoru, vadošo pētnieku Modri Greitānu, pētnieku Krišjāni Nesenbergu un asistentu Ingaru Ribneru "Latvijas zinātnieki rada mākslīgā intelekta risinājumu, kas jebkurai automašīnai ļauj kļūt gudrai un braukt bez cilvēka palīdzības. Lai to panāktu, mašīna jātrenē un jāskolo gluži kā cilvēks".


16. – 18.janvāris

Institūta zinātniskais direktors un Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns piedalās "Trustworthy and Smart Actuation in IoT systems —ENACT" projekta atklāšanas tikšanās pasākumā Oslo, Norvēģijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta un plānota projekta realizācija.


12.janvāris

Institūta vadošais pētnieks, zinātniskais direktors Modris Greitāns ar pitch prezentāciju par Institūta sadarbības piedāvājumiem jaunuzņēmumiem  piedalās pirmajā Latvijas Start-up kopienas forumā, kas notiek Teikā, koprades vietā Teikums un kuru rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Labs of Latvia informatīvo atbalstu.

Labs of Latvia ir neitrāla platforma, kas radīta, lai apvienotu Latvijas startup kopienu. Labs of Latvia apkopo un nodrošina pasauleiSekojiet līdzi EDI aktivitātēm

EDI Logo - Elektronikas un datorzinātņu institūts, Lavija, Rīga